eurosteel-slide-a
eurosteel-slide-c
eurosteel-slide-b
eurosteel-slide-d
eurosteel-slide-e
eurosteel-slide-f

Organizing Committee
Professor Jeppe Jönsson, DTU (Chairman)
Associate Professor Michael Joachim Andreassen, DTU (Co-Chairman)
Director Jørn Nielsen, DSI (Secretary)
President Ulrik Støttrup-Andersen, DSI

Scientific Committee
Local members:
J. Jönsson, Denmark (Chairman)
M.J. Andreassen, Denmark (Co-Chairman)
L. Christensen, Denmark
H. Polk, Denmark
U. Støttrup-Andersen, Denmark

International members:
S. Ádány, Hungary
I. Balaz, Slovakia
C. Baniotopoulos, United Kingdom
H. Bouchair, France
I. Burgess, United Kingdom
L. Calado, Portugal
D. Camotim, Portugal
B. Davison, United Kingdom
J.F. Demonceau, Belgium
D. Dubina, Romania
L. Dunai, Hungary
I. Dzeba, Croatia
A. Elghazouli, United Kingdom
J. Ermopoulos, Greece
C. Gantes, Greece
M. Gizejowski, Poland
M. Heinisuo, Finland
K. Jármai, Hungary
J.P. Jaspart, Belgium
M. Karmazinova, Poland
A. Kozlowski, Poland
U. Kuhlmann, Germany
D. Lam, United Kingdom
R. Landolfo, Italy
J. Machacek, Czech Republic
A. Mandara, Italy
Z. Markovic, Serbia
D. Markulak, Croatia
F. Mazzolani, Italy
K. Mela, Finland
E. Mirambell, Spain
E. Mistakidis, Greece
J.P. Muzeau, France
D. Nethercot, United Kingdom
A. Nussbaumer, Switzerland
D. Partov, Bulgaria
H. Pasternak, Germany
V. Piluso, Italy
A. Plumier, Belgium
P. Vila Real, Portugal
C. Rebelo, Portugal
J.M. Rotter, United Kingdom
L. Silva, Portugal
L. Sleczka, Poland
H.H. Snijder, The Netherlands
A. Stratan, Romania
C. Topkaya, Turkey
H. Unterweger, Austria
O.Vassart, Luxembourg
I. Vayas, Greece
M. Veljkovic, The Netherlands
L.G. Vigh, Hungary
F. Wald, Czech Republic
R. Zandonini, Italy
A. Aalberg, Norway

Steering Committee
Local member:
J. Jönsson, Denmark

International members:
F.M. Mazzolani, Italy (President)
Z. Agocz, Slovakia
I. Balaz, Slovakia
H. Bouchair, France
M. Braham, Luxembourg
J. Brodniansky, Slovakia
I. Burgess, United Kingdom
M. Crisinel, Switzerland
J.F. Demonceau, Belgium
D. Dubina, Romania
L. Dunai, Hungary
I. Dzeba, Croatia
J. Ermopoulos, Greece
J. Harding, United Kingdom
M. Heinisuo, Finland
A. Kozlowski, Poland
U. Kuhlmann, Germany
A.K. Kvedares, Lithuania
R. Landolfo, Italy
R. Maquoi, Belgium
P. Mose, Slovenia
J.P. Muzeau, France
J. Nielsen, Denmark
R. Oly, Luxembourg
D. Partov, Bulgaria
A. Pavlov, Russia
L.S. da Silva, Portugal
H.H. Snijder, The Netherlands
F. Turic, Croatia
H. Unterweger, Austria
I. Vayas, Greece
Vedyakov, Russia
M. Veljkovic, Sweden
F. Wald, Czech Republic